Wózko wanny – komfortowa opieka nad chorym

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Opieka nad chorym, który nie jest w stanie wykonywać samodzielnie – trwale lub czasowo – podstawowych czynności wokół siebie to duże wyzwanie dla opiekuna. Dlatego warto w takich momentach wspomóc się profesjonalnym sprzętem. Jednym z nich jest wanna wykonana w taki właśnie sposób, by wspomóc opiekę nad chorym.

Utrzymanie odpowiedniej higieny w przypadku gdy chory nie może samodzielnie skorzystać ze standardowej wanny kąpielowej czy kabiny prysznicowej jest nie lada wyzwaniem. A zaniechanie w tym temacie to nie tylko wpływ na psychiczne samopoczucie chorego, jego wygląd, ale także na zdrowie. Brak kąpieli osób niepełnosprawnych ruchowo to zwiększone ryzyko powstania np. odleżyn. Dlatego też łóżko wanny to niezbędna pomoc zarówno dla osoby chorej, jak i jej opiekuna. Jak działają łóżko wanny? Dlaczego wózkowanna sprawdzi się nie tylko w placówkach medycznych, ale i w prywatnym zastosowaniu? O tym w dalszej części tekstu.

Wózko wanny – czym są

Wózko wanny (łóżko wanny) to sprzęt, który służy do tego, by w łatwy i niewymagający dużego wysiłku od opiekuna sposób przetransportować chorego do łazienki – pod prysznic – w celu kąpieli. Łóżko wanna dzięki swojej konstrukcji (o której w dalszej części tekstu) sprawia, że chory nie musi z niej wstawać. Podczas kąpieli może przebywać w pozycji leżącej. W ten sposób opiekun nie musi się nadwyrężać, podtrzymując chorego, a sam chory pozostaje podczas kąpieli w bezpiecznej pozycji. 

łóżkowanna

Wózko wanny – podstawowe wyposażenie wózków kąpielowych

Wózkowanna przede wszystkim wyposażona jest w kółka, które umożliwiają transport chorego.  Odchylane barierki boczne umożliwiają umiejscowienie chorego w odpowiedniej pozycji. Wózko wanny to konstrukcja stalowa (ze stali nierdzewnej inox) tak, by w warunkach podwyższonej wilgotności elementy łóżko wanny nie korodowały. Wózek transportowo kąpielowy tego typu do transportu pacjenta może być zasilany elektrycznie lub z zastosowaniem siłownika hydraulicznego. Dzięki temu opiekun z łatwością poradzi sobie z regulacją wysokości wózko wanny, jak i stopnia jej odchylenia. Łóżko wanny mają też spust wody zamykany korkiem – co jest bardzo przydatne podczas mycia pacjenta. Wózek transportowy jest też wykonany z wodoodpornych materiałów. które łatwo dezynfekować i utrzymać w czystości. 

Wózek transportowo-kąpielowy to nie tylko dbanie o komfort i zdrowie chorego – wózko wanny to również odciążenie opiekuna. Łóżko wanny profesjonalnie zaprojektowane to kilka wariantów do wyboru, dzięki czemu wózkowanna będzie ściśle dostosowana do potrzeb chorego i opiekuna. 

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także