Wyciskarki do owoców – zdrowe soki każdego dnia

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Świeże i zdrowe soki domowej roboty są w zasięgu ręki. Wystarczy wyposażyć się w dobrej jakości sprzęt, który będzie służył latami – każdego dnia. Dlaczego warto pić świeże soki i co kupić – sokowirówkę czy wyciskarkę?

Wyciskarki do owoców a sokowirówki

Popularne niegdyś sokowirówki powoli odchodzą w zapomnienie ze względu na coraz większą dostępność wyciskarek. Sokowirówka jest urządzeniem działającym szybko, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dużej ilości płynu w krótkim czasie. Na tym jednak kończą się jej zalety w porównaniu z wyciskarkami do owoców. Te drugie, choć droższe i wymagające nieco większej cierpliwości, pozwalają na uzyskanie soku o znacznie wyższej jakości. Sok jest bogaty w witaminy i minerały. W przeciwieństwie do uzyskanego z sokowirówki – nie jest nagrzewany ani napowietrzany. Zachowuje znacznie więcej wartości odżywczych, a przy tym jest również smaczniejszy – bardziej gęsty i zawiesisty. 

Nie ma też specjalnych ograniczeń, jeśli chodzi o zastosowanie wyciskarki. Można w niej przetwarzać różnego rodzaju owoce i warzywa, a nawet zioła. Wyciskarki do owoców radzą sobie z miękkimi i twardymi surowcami, począwszy od jabłek i malin, a skończywszy na warzywnych wyzwaniach – marchewce i buraku. Sok uzyskany za pomocą tego urządzenia nadaje się do przechowywania w lodówce przez trzy dni, choć oczywiście najlepiej smakuje wtedy, gdy jest świeżo wyciśnięty. 

Kiedy warto sięgnąć po wyciskarkę do soków?

Wyciskarki do owoców i warzyw powinny znaleźć się w mieszkaniu każdego, kto dba o zdrowie swoje i najbliższych. Soki powstające w zaciszu domowym są znacznie bardziej wartościowe niż te, które można kupić w sklepach. Do ich produkcji można wykorzystać dowolne produkty, mając kontrolę nad rzeczywistym składem uzyskanego płynu. Naturalny sok jest sprzymierzeńcem osób:

  • pragnących poprawić swoje wyniki badań krwi,
  • szukających pobudzającej alternatywy dla kawy,
  • będących na diecie odchudzającej,
  • prowadzących aktywny tryb życia i uprawiających intensywne sporty, wypłukujące mikroskładniki z organizmu,
  • chcących dostarczyć sobie witamin, minerałów i enzymów w płynnej formie – szybkiej i wygodnej,
  • nieprzepadających za chrupaniem owoców i warzyw,
  • mających stały lub tymczasowy problem z gryzieniem (np. po założeniu aparatu ortodontycznego),
  • potrzebujących nawodnienia w pysznej formie, zwłaszcza jeśli nie lubią pić wody,
  • cierpiących na zaburzenia pracy jelit, np. zaparcia,
  • posiadających zmęczoną, zszarzałą cerę.

Korzystanie z wyciskarek do owoców ma więc zastosowanie w każdym domu. Możliwość komponowania własnych mieszanek to okazja do smacznego przemycania zdrowych elementów do swojej diety. 

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także