Czego potrzebujesz, żeby zacząć przygodę ze szkicowaniem?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Szkicowanie jest niezwykle ważne dla początkujących artystów. Dzieci i dorośli, którzy marzą o tym, by pięknie rysować muszą często ćwiczyć. Niezbędne jest zaopatrzenie się w kilka artykułów kreślarskich, z którymi śmiało można zaczynać swoją przygodę ze sztuką. Zarówno kiedy zechcemy skomponować akcesoria samodzielnie, jak i gdy sięgniemy po gotowy zestaw, o takich rzeczach jak ołówki do szkicowania, szkicownik, gumka i temperówka nie możemy zapomnieć.

Produkty na start

Tak naprawdę do nauki sprawdzi się nawet zwykły gładki zeszyt lub kartka białego papieru. Przyda się także specjalny szkicownik do rysowania. W tym miejscu warto zastanowić się nad tym, jaki szkicownik wybrać. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rodzaj papieru, a także jego gramaturę. Jeśli chcemy mieć nasz szkicownik zawsze pod ręką, możemy celować w format a5 lub produkt o podobnych wymiarach. Taka przestrzeń jest wystarczająca do tworzenia, jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca w plecaku czy torbie. Istotnym parametrem papieru do szkicowania jest jego gramatura. Do rysunku wystarczy nam papier o gramaturze 90 g/m2. Dobrze jest poszerzyć swoją kolekcję o ciekawe akcesoria, takie jak ołówki pastelowe w barwie sepii, czerwieni i brązu, rozmaite węgle, nóż artystyczny oraz rękawice. Najistotniejsze są jednak podstawy, takie jak temperówka i gumka. Zwykła gumka winylowa spełni swoją rolę, zetrze grafit i z jej pomocą uzyskamy ostre linie i rozjaśnienia, jeśli jednak mamy ochotę przetestować inne rodzaje sięgnijmy też po gumkę chlebową, która nie pozostawia na papierze pyłu ani drobinek.

Wybór najważniejszych ołówków

Każdy początkujący rysownik od razu powinien mieć ołówek, nie jeden lecz kilka dobrze dobranych. Tylko cały zestaw umożliwia naukę i poznanie tajników szkicowania. Z czasem warto powiększać swoją kolekcję, jednak na sam start nie ma potrzeby wydawania dużej kwoty. Najprostszą drogą do zakupu niezbędnika jest sięgnięcie po gotowy zestaw, przede wszystkim znajdzie się tam każdy potrzebny drobiazg, a produkty będą estetycznie zapakowane. Zestawy ołówków do szkicowania składają się z wielu elementów, zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu. Takie pudełko, skrzynka albo walizeczka to doskonały pomysł na prezent dla dziecka, nastolatka i dorosłego. Oznaczenia na ołówkach to H (jak hard czyli twardy) oraz B (jak black czyli czarny). Wyższa cyfra przy literze H oznacza większą twardość. Te produkty mają twardy grafit, którym uzyskamy jasną kreskę. Warto mieć jeden lub dwa w swojej kolekcji, ale najlepiej sprawdzają się one do rysunku technicznego. Wyższa cyfra przy literze B oznacza większą miękkość. Zrobimy nimi szkice, wykonamy cieniowanie, pomogą także uzyskać duży kontrast. Spośród tej grupy śmiało można wybrać wszystkie, ponieważ doceni je każdy początkujący rysownik. Uniwersalne ołówki ze znakami F i HB cechuje średnia twardość, są bardzo popularne i używane jako zwykłe ołówki do pisania. Sprawdź różne akcesoria do rysowania i szkicowania na stronie https://szkicuj.pl/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także