Folia bąbelkowa – za co doceniamy „pykające” pęcherzyki powietrza

Materiał zewnętrzny
0 komentarzy

Czy dziś jesteśmy w stanie wyobrazić sobie branżę transportową, jak i magazyny bez folii bąbelkowej? Z pewnością nie, bo to dzięki niepozornym pęcherzykom powietrza, które składają się na duży arkusz zwinięty w formie rolki, nie musimy martwić się o to, czy delikatna figurka, porcelanowa zastawa, jak i sprzęt elektroniczny, dotrze do nas cało i bezpiecznie. Te same właściwości, które od dawna docenia wiele branż na świecie, wykorzystujemy w domowym zaciszu oraz w ogrodowych warunkach. Dlaczego tak bardzo doceniamy bąbelkową folię?

No stres!

Stres towarzyszy każdemu z nas w życiu codziennym. Poleca się nam techniki relaksacyjne, zajęcia rozluźniające i wyciszenie, by uporać się z nerwami nagromadzonymi przez cały dzień. Do tego mamy zadbać o swoją codzienną dietę, tryb życia i aktywność fizyczną, bo głównie bez tej ostatniej trudno poradzić sobie z nagromadzonymi nerwami. Część z sytuacji stresowych jesteśmy w stanie wyeliminować ze swojego życia, ale i to bywa nikłym środkiem w celu zapewnienia sobie komfortu życia. Co ma zatem folia bąbelkowa wspólnego ze stresem? To materiał, który staje się doraźnym środkiem na ukojenie skołatanych nerwów. Wystarczy mieć go pod ręką i „wystrzelać” kilka pęcherzyków powietrza.

Gdy przypomnimy sobie sytuację, gdzie do naszych rąk trafia zamówiony produkt opakowany właśnie w folę pęcherzykową, to uśmiech od razu pojawia się na twarzy. Chyba mało kto byłby w stanie przejść obojętnie wobec „pykających” pęcherzyków powietrza. Nie bez powodu arkusze różnej wielkości z bąbelkami wypełnionymi powietrzem, znalazły swoje miejsce na przystankach w Mediolanie, a pomysł ten okazał się być strzałem w dziesiątkę! Od dziś czekanie na spóźniony autobus nabiera zupełnie innego znaczenia! Ten sam sposób walki ze stresem i nerwami możemy wykorzystać w życiu codziennym. Rzecz jasna to nie to samo, co trwałe metody niwelowania napięcia, jednak przynajmniej na chwilę folia bąbelkowa jest w stanie poprawić nam humor i zająć myśli czymś radosnym.

Do śmiechu, ale i praktycznie

Najważniejsze jej cechy to jednak wciąż praktyczne zastosowanie. W branży transportowej nacisk kładzie się na jak najlepsze zabezpieczenie transportowanych i przesyłanych pakunków. Folia bąbelkowa nadaje się do tych celów idealnie. Chroni przed warunkami atmosferycznymi, uszkodzeniami, a do tego może stać się wypełniaczem paczek. Zapobiega przesuwaniu się zawartości kartonów i innych pakunków, dzięki czemu zostaje zminimalizowane ryzyko jakiegokolwiek uszczerbku natury mechanicznej.

Folia bąbelkowa jest przy tym bardzo lekka. Ten aspekt ma ogromne znaczenie dla branż, które dokładają wszelkich starań, by poza odpowiednim zabezpieczeniem, transport nie niósł ze sobą horrendalnych kosztów. Z folią pęcherzykową można liczyć na minimalny wzrost wagi pakunków, dzięki czemu jest i bezpiecznie, i wciąż bez dokładania zbędnych kosztów.

Pęcherzyki powietrza działają niczym poduszka ochronna. Poza transportem czy magazynami, tę właściwość wykorzystamy w domu. Folię bąbelkową możemy bowiem podłożyć pod materac, dzięki czemu będzie nie tylko wygodniej, ale i ciepło. Materiał ten zapewnia izolację. Idąc po nitce do kłębka, tę właściwość wykorzystamy w ogródku czy na przydomowej działce. Owijając rośliny nieodporne na mróz, zapewnimy im stosowną ochronę przed warunkami atmosferycznymi. I znów metoda ta nie będzie kosztować majątku.

Kolorowa – reklamowa

Jak wielu z nas wie, i to nie tylko tych, którzy na co dzień działają w branży marketingu, kolory odgrywają ogromną rolę. Wpływają na nasze decyzje, postrzeganie, wybór produktów, wywołują mniej bądź bardziej pozytywne emocje. Nie inaczej jest z folią bąbelkową. Najczęściej dostępna jako przezroczysta, ma również swoje kolorowe odpowiedniki.

Kolor takiego pakunku wyróżnia się na tle innych. Jeśli zaś pęcherzykową folię wykorzystujemy w domu czy w ogrodzie, w ten sposób łatwiej odróżnimy pakowane rzeczy, a może nawet chronione rośliny, skoro spod folii trudno nam je będzie dojrzeć. To taki dodatkowy element, o który warto zadbać, gdy poza praktycznym zastosowaniem, zabezpieczeniem czy wypełnieniem paczki, szukamy czegoś wyróżniającego.

Biorąc pod uwagę, jak wiele zastosowań już dziś oferuje folia bąbelkowa, jej dostępność w różnorodnych wykonaniach, rozmiarach czy nawet konkretnych parametrach, nie sposób doczekać się, czym jeszcze zaskoczy nas ten materiał w bliższej bądź dalszej przyszłości.

Więcej informacji o folii bąbelkowej pod adresem https://opakowania24.eu/folia-babelkowa.html

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także

logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Oficjalny przedstawiciel Thermomix i Mary Kay.


© 2022 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.