Najlepsza szczotka do włosów

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Szczotka do włosów to podstawowe akcesorium każdej kobiety, która ma długie włosy. A te jak wiadomo wymagają codziennej pielęgnacji, aby zachować piękny wygląd. Dodatkowo nie od dziś wiadomo, że szczotkowanie sprawia, że włosy stają się bardziej efektowne.

A dodatkowo można pozbyć się uszkodzonych włosów. Zdrowy wygląd włosów zależy jednak od wielu czynników, między innymi od tego, co się je. A także, czy skóra głowy jest zdrowa. 

Jak mieć piękne i zdrowe włosy, dzięki nowej szczotce?

Oferowana szczotka do włosów

  • Ułatwia rozczesywanie
  • Pomaga rozplątywać włosy
  • Dba o kondycję pukli
  • Ma ergonomiczny kształt
  • Ma inspirowane zorzą polarną, piękne barwy

Ile czasu szczotkować włosy?

Codzienna pielęgnacja długich włosów, to między innymi ich szczotkowanie. Włosy długie, szczotkować należy co najmniej minutę. Nie należy jednak zbyt energicznie pocierać skóry głowy. I warto wiedzieć, że należy robić to dość energicznie, ale jednocześnie delikatnie. Bo tylko wówczas da się uzyskać optymalne rezultaty długoterminowo. 

Jak dbać o skórę głowy?

Aby dobrze dbać o skórę głowy, co kilka dni, należy myć głowę, najlepiej wysokiej jakości szamponem. I to, takim który jest dopasowany do typu cery, który mamy. Rodzaje cery, to np. skóra sucha, skóra tłusta, albo skóra mieszana.

Najwięcej problemów mają posiadacze skóry tłustej i mieszanej. Bo przetłuszczające się włosy, nie wyglądają zbyt efektownie, a zbyt częste ich mycie może spowodować nasilanie się problemu.

Sposobem na pozbycie się tej przypadłości, może się okazać stosowanie leczniczych szamponów. A także stosowanie się do nowych zasad, takich jak nie przegrzewanie głowy np. w ręczniku po myciu. Albo zaprzestanie używania maseczek, bez sprawdzenia czy one na przykład nie uczulają. 

Co jeść, aby mieć zdrową skórę?

Na zdrową skórę głowy wpływają także składniki odżywcze. I tak, aby mieć zdrową skórę głowy, piękne włosy oraz paznokcie, warto przyjmować suplementy ze skrzypem polnym. Ale należy ściśle się stosować do zaleceń, które są podane na opakowaniu oraz skonsultować z lekarzem, czy nie ma przeciwskazań co do składników, które takie suplementy mogą zawierać.

Dodatkowo na zdrową skórę głowy wpływ mają zdrowe pokarmy, warto więc jeść dużo warzyw i owoców. Dobroczynny wpływ mają zarówno świeże owoce, jak też i niektóre owoce suszone, takie jak rodzynki, daktyle, czy migdały. Korzystnie wpływają też suszone banany. 

Jakie maseczki na włosy?

Wśród maseczek na włosy, jedne są bardzie popularne, a inne mniej. Po zabiegach w salonie fryzjerskim, bardzo często nakładane są nam maseczki, zwłaszcza w przypadku farbowania. Są one korzystne dla naszych włosów.

Ale dobrej jakości maseczki, można także nakładać sobie w domu samodzielnie. Między innymi, w ostatnim czasie dość popularna jest maseczka z mąki ziemniaczanej, która nie tylko wchłania nadmiar Sebum ze skóry głowy, czyniąc włosy bardziej odświeżonymi. Ale także wpływa na jakość włosów, czyniąc je bardziej aksamitnymi w dotyku. 

Jedna, czy dwie?

Dla większości posiadaczy długich, pięknych włosów. Niezbędnym akcesorium jest dobrej jakości szczotka do włosów warto jednak zastanowić się, czy wystarczy nam jedna. Czy może optymalnym rozwiązaniem okaże się posiadać dwie szczotki.

Na przykład jedną do użytku domowego, a drugą do torebki. Istnieje wiele powodów, aby mieć dwie szczotki, między innymi można się swobodnie rozczesać na przykład w pracy, w czasie przerwy. Albo będąc u koleżanki na imieninach, a dzięki temu jeszcze lepiej zadbać o swoje włosy. I móc wzbudzać ogólny podziw wśród znajomych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także