Moment.pl – aplikacja do umawiania kosmetyczki i fryzjera – recenzja

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Zastanawiasz się skąd wziąć dobrego fryzjera, lub sprawdzoną kosmetyczkę? Nie masz czasu na poszukiwania? A może boisz się wpaść w ręce niedouczonej fryzjerki, która zniszczy Ci włosy? Nie masz pojęcia ile może kosztować zabieg, o którym marzysz?

Na te i wiele pytań znajdziesz odpowiedź

na Moment.pl – serwisie służącym do umawiania fryzjera i kosmetyczki. Moment.pl, to dobrze działająca strona internetowa, ale też fajna, sprawnie działająca aplikacja w Google Play. Wiem, co mówię, ponieważ przetestowałam zarówno stronę, jak i aplikację.

Wygląd strony

bardzo mi się podoba. Lubię strony czyste, bez zbędnych ozdobników i udziwnień. Strona posiada bardzo przejrzyste, intuicyjne menu. W pasku górnym wyróżnione są podstawowe zakresy usług, np fryzjer, kosmetyczka, barber, paznokcie itp. W każdej kategorii rozwija się szczegółowe menu, wg którego możesz wybrać konkretny zabieg, który Cię interesuje. Ciekawe, że wśród usług w zakładce „Inne” znajdziesz też między innymi salon tatuażu, trenera personalnego, dietetyka, czy dermatologa. Można więc powiedzieć, że serwis podchodzi kompleksowo do tematu dbania o zdrowie i urodę.

Boczny pasek to możliwość wyboru lokalizacji salonu, zakresu cen, konkretnej usługi, oraz oceny (!).

Środkowa – główna część strony przeznaczona jest na prezentacje salonów wg wybranych przez Ciebie kryteriów. Każdy salon posiada wyczerpującą metryczkę, zawierającą nazwę (wchodząc w nazwę zobaczysz dokładniejszy opis, godziny pracy, mapę, opinie, polecane zabiegi, dane kontaktowe, pracowników itd) zdjęcie, adres , średnią ilość gwiazdek przyznanych przez klientów, oraz jedną z opinii. Po kliknięciu w gwiazdki, otwiera się strona z pozostałymi opiniami (wyglądają na prawdziwe). Od razu więc możesz poczytać, czy warto się zainteresować danym miejscem.

Następnie podane są usługi wraz cenami, wg mnie – rewelacja. Przesuwając stronę, od razu można porównać zakres cenowy kilku salonów. A wobecnych czasach, nie ukrywajmy, cena ma znaczenie.

Salony można sortować wg ceny, ocen klientów, lub wg alfabetu. Jak dla mnie w sortowaniu zabrakło sortowania wg ceny malejąco i rosnąco.

Dodatkowo Moment.pl oznacza salony ikonkami: „Bezpieczny salon”, czyli taki, który stosuje środki bezpieczeństwa w związku z panemią Covid, oraz „Premium” – tę ikonkę serwis zarezerwował dla salonów o szczególnie wysokim poziomie usług. W metryczce znajdziesz też w formie ikonek informację, czy salon prowadzi sprzedaż bonów, lub produktów.

Patrząc na metryczkę salonu, od razu więc wiesz, na co możesz liczyć i z jakim salonem masz do czynienia.

Załóżmy, że wybrałaś salon i usługę

Przy nazwie usługi i cenie umieszczony jest przycisk „zarezerwuj” – po kliknięciu w niego, zobaczysz czas trwania usługi (extra! – wiesz ile czasu zarezerwować), oraz zdjęcia pracowników salonu. Nie musisz więc umawiać się anonimowo. Umawiasz się z konkretną osobą. Wiesz w czyje ręce się oddajesz. Dla mnie świetna opcja.

Po wybraniu fachowca, pojawi się opcja wyboru terminu. Jeśli termin jest zajęty, możesz sprawdzić wolne terminy. Wybierając dany termin powoli zbliżasz się do końca rezerwacji. Jeszcze tylko trzeba się zalogować/ zarejestrować podając podstawowe dane ułatwiające kontakt z Tobą i potwierdzić rezerwację.

Za usługi możesz zapłacić za pomocą serwisu. Zauważyłam, że płatnościach Blikiem, otrzymujesz 10 zł rabatu. Fajnie, prawda?

Dodatkowo w serwisie

możesz po zalogowaniu sprawdzać terminy swoich wizyt, zapisywać swoje ulubione miejsca, kontrolować płatności, oraz wystawiać opinie (nie żałuj czasu na nie). Na stronie znajduje się też całkiem dobrze prowadzony blog z poradami.

Nieco o aplikacji

Aplikacja Moment.pl w Google play jest prosta do bólu i szybko działa. Nie sposób się pogubić. Myślę, że w czasach, gdy głównie korzystamy ze smartfonów, taka aplikacja dla serwisu jest wręcz niezbędna. Ja w każdym razie, mimo bardzo dobrej, funkcjonalnej strony na komputer, nie korzystałabym z niej, tylko właśnie z aplikacji. Taki mam styl życia. Tak dużo czasu spędzam przy kompie zawodowo, że resztę załatwiam na moim smartfonie i ta aplikacja sprawdza się rewelacyjnie.

Ogólna ocena

wypada bardzo pozytywnie. Podoba mi się prostota i funkcjonalność serwisu. Właściwie nie mam zastrzeżeń poza brakiem możliwości segregowania pod względem wysokości ceny. Mam nadzieję, że coraz więcej salonów będzie do niej dołączało, bo rzeczywiście to super sprawa, także dla salonów. Już podrzuciłam link do serwisu mojej przyjaciółce fryzjerce.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także