Thermomix i dieta

Gotowanie w Thermomix będąc na diecie jest o wiele prostsze i to praktycznie na każdej diecie

Weganie i wegetarianie docenią możliwość szybkiego przygotowania posiłków, które zazwyczaj wymagają mielenia cieciorki, soi itp., czy możliwość zrobienia mleka roślinnego. 

Bezglutenowcy – tanie i szybkie przetwory mączne z mąk zrobionych własnoręcznie w Thermomix z różnorakich kasz, czy kukurydzy. 

Alergicy przygotują dania bez dodatku chemii i innych alergenów. 

Dbający o dietę lekkostrawną i niskokaloryczną pokochają Thermomix za gotowanie na parze i możliwość przygotowywania szybkich dań w słoiczkach do zabrania do pracy.

Diety zdrowotne to też nie problem szczególnie, że Thermomix odważy wszystkie składniki i zapewni dokładny czas gotowania potraw.

To urządzenie ułatwia codzienne przygotowanie potraw, rozszerza też nasze możliwości i zapewnia oszczędności. Właśnie jeśli stosujesz jakąś dietę, to szczególnie Ci go polecam. Często składniki, których używasz są zwyczajnie drogie lub trudno dostępne – przygotuj je samemu, jak np. mąkę bezglutenową. Gotowe wyroby bezglutenowe, jako przykład powiedzmy chleb, potrafią kosztować 2-3 razy więcej od zwykłych produktów. Jeśli kupisz ziarna, zmielisz je w kilka sekund na mąkę, przygotujesz ciasto na chleb bez brudzenia się i Twoją całą pracą będzie już tylko przełożenie ciasta do formy i wstawienie piekarnika, to chyba warto. A koszty? Zapewniam, że mniej niż 1/4 wartości bochenka ze sklepu. Do tego smak i zapach obłędny. No i dodatki w chlebie, oraz jego rodzaj jakie chcesz!

To tylko prosty przykład, ale takich dań i produktów, które dzięki Thermomix nie będzie trzeba kupować, a można zrobić samemu, są setki. Humus, masło orzechowe, masło tradycyjne, pasty wegetariańskie, sałatki, mąki, cukier puder, bułka tarta, przyprawy typu warzywko… i naprawdę wiele, wiele innych.

Stosujesz dietę i chcesz sie przekonać jak Thermomix może ułatwić życie Tobie i Twoim domownikom – zadzwoń i porozmawiajmy.

Kasia Neugebauer
tel. 794-946-255
e-mail: [email protected]

A oto kilka przykładów dań, które zrobiliśmy dla mojej córki, która stosuje dietę wegańską. Uwierz, o wiele łatwiej mi jest je dla niej przygotować przy pomocy Thermomix’a. Szczególnie gdy w grę wchodzi gotowanie 2 obiadów jednego dnia 🙂