Czym są tkaniny naturalne? Poznaj ich rodzaje i właściwości

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Rodzaj tkaniny często decyduje o jakości ubrania. Wiele osób świadomie stawia na tkaniny naturalne. Czy słusznie? Jakimi właściwościami charakteryzują się te materiały i jakie ich rodzaje można wyróżnić? Odpowiedzi na wszystkie swoje pytania znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Tkaniny naturalne – czyli jakie?

Tkaniny naturalne powstają z włókien pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego. Jak nietrudno się domyślić, tworzywa te naturalnie występują w przyrodzie. Do włókien pochodzenia roślinnego zalicza się przede wszystkim bawełnę, len, konopie, jutę oraz sizal, do zwierzęcego zaś jedwab i wełnę.

Bawełna to jeden z najchętniej używanych materiałów. Swoje zastosowanie odnajduje w branży odzieżowej oraz tekstylnej. Dużą popularnością cieszą się także ubrania i dodatki wykonane z lnu.

Najpopularniejszym tworzywem naturalnym pochodzenia zwierzęcego jest z całą pewnością wełna. Można znaleźć różne jej rodzaje, m.in. wełnę merynos. Ten rodzaj materiału nie pochłania zapachów ani substancji, które mogłyby ją zabrudzić. Wiele osób ceni ją za jej walory termiczne – wełna to bardzo ciepły materiał, który zapewnia komfort niezależnie od pogody.

Len i bawełna – poznaj ich właściwości

Jak już wiesz, spośród włókien pochodzenia roślinnego, bawełna i len cieszą się największym zainteresowaniem. Z czego to wynika? Są to przede wszystkim niezwykłe właściwości obu tych materiałów.

Bawełna jest doskonałą tkaniną naturalną, z której tworzy się nie tylko rozmaite ubrania, lecz także dekoracje i dodatki do domu. W sklepie internetowym https://biotextilsklep.pl/ znajdziesz m.in. bawełnę obrusową, leżakową oraz tzw. surówkę bawełnianą. Posłużą Ci do stworzenia pięknych obrusów, bieżników, zasłon oraz wielu innych tekstyliów do Twojego mieszkania. Co sprawia, że bawełna jest tak wyjątkowa? Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że doskonale przepuszcza powietrze. Dzięki temu bawełniane ubrania polecane są nawet na upalne dni. Jest miękka, przyjemna w dotyku, nie podrażnia skóry i może być prana w wysokich temperaturach.

Co zatem charakteryzuje lniane tkaniny? Wiele osób ceni je ze względu na doskonałą przewiewność, elastyczność oraz wytrzymałość. Z powodzeniem można prać je w pralce. Materiał ten jest odporny na zabrudzenia, a nowoczesne technologie użyte do jego obróbki sprawiają, że jest także miły w dotyku. To sprawia, że nadaje się nie tylko do produkcji ubrań – służy także m.in. do obić meblowych. Lniana kanapa, fotele czy krzesła to coś, co będzie znakomitym wyborem do Twojego domu.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także