Boks dla kobiet – czy warto?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

To, że regularna aktywność fizyczna, jest łaskawa w swoich skutkach i przynosi wiele dobrego, jest wszystkim dobrze znane. Jednakże boks uznawany jest za sport krwawy i agresywny, a do tego przeznaczony głównie dla mężczyzn. Jest to bardzo błędne myślenie. Sztuki walki są idealnym sposobem dla kobiet, które pragną usprawnić swoją siłę i zwinność. Treningi bokserskie prawie nigdy nie wyglądają tak jak starcia profesjonalistów na ringu – boks to raczej taktyka, technika i szybkość. Nie bez powodu obowiązkowe są wszelkiego rodzaju ochraniacze, amortyzujące ciosy i izolujące ciało od uderzanej lub uderzającej powierzchni. Coraz częściej spotyka się kobiety zainteresowane sportami walki, nic w tym dziwnego z uwagi na panujące dziś trendy – po pierwsze doceniane są kobiety potrafiące zadbać o siebie, posiadające dużo odwagi i umiejętność samoobrony, a po drugie kobieca sylwetka jest bardziej atrakcyjna, kiedy pojawiają się na niej zarysy mięśni. Trenując boks na pewno ułatwisz sobie zadanie w dążeniu do bycia silną, niezależną kobietą.

Jakie korzyści przynosi boks?

Uprawianie tego sportu przynosi tak naprawdę wszechstronne korzyści. Podczas treningu do ruchu zmuszone jest całe ciało, zwłaszcza przy użyciu przyrządów, takich jak chociażby worek bokserski. Boks dla kobiet ma niewiele wspólne z tym, co widzimy w profesjonalnych walkach puszczanych w telewizji. Damską wersję tego sportu walki trenuje się często w zespołach lub grupach do 10 osób. Oprócz ciała, damski boks wzmacnia również umysł. Z najważniejszych zalet – poprawia kondycję, refleks i sprawność sylwetki. Zwiększa również siłę i celność uderzeń – co może być przydatne np. do samoobrony. Poprawia znacznie pewność siebie, a także łagodzi stres i rozładowuje negatywne emocje. Jednakże należy pamiętać o tym, aby zadbać odpowiednio o ochronę ciała podczas treningu, ponieważ wyprowadzanie ciosów bez amortyzacji, czy izolowania dłoni od uderzanej powierzchni, może zakończyć się nieprzyjemną kontuzją.

Jaki sprzęt wybrać do treningu bokserskiego?

Zaczynając przygodę z boksem potrzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który ma za zadanie zadbać o Twoje bezpieczeństwo, amortyzując ciosy i zmniejszając przy tym ryzyko wszelkich urazów, czy kontuzji. Najważniejszym elementem wyposażenia są rękawice bokserskie. Powinny być dobrze dopasowane, zarówno do dłoni jak i do rodzaju treningu. Dobre rękawice znajdziesz w sklepie internetowym Golden Gloves – odpowiednio wytrzymałe, stworzone z wysokiej jakości skóry bydlęcej, zapewniające komfort i bezpieczeństwo, za wyjątkową cenę. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w parę owijek bokserskich, które zapewniają ekstra stabilizację i świetnie radzą sobie z wchłanianiem wilgoci pojawiającej się podczas intensywnych treningów, dzięki czemu rękawice nie ulegają zniszczeniu od środka. Inwestycja w dobry jakościowo sprzęt to na pewno lepsze wyjście, niż wymienianie niskopółkowych przyrządów co kilka miesięcy. Oprócz rękawic i owijek, można zaopatrzyć się również w kask bokserski, a nawet worek treningowy. Jednakże jest to polecane już bardziej zaawansowanym fighterom, biorącym udział w sparingach.

--- R E K L A M A ---
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także