Depilacja laserem – pytania i odpowiedzi

Materiał zewnętrzny
4 komentarze

Depilacja laserem zdobyła już ogromną popularność na całym świecie. Również w Polsce cieszy się wzrastającym zainteresowaniem.

Wszystko dlatego, że jest to jedyna metoda, by pozbyć się niechcianych włosków raz na zawsze. Do tego laser jest w pełni bezpieczny, a każdy zabieg przebiega w pełnym komforcie. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania specjalistom ze Spire Clinic. Dzięki temu z łatwością podejmiesz racjonalną decyzję w kwestii zrealizowania zabiegów depilacyjnych z zastosowaniem lasera.

Na czym polega depilacja laserem?

Wiązki laserowego światła docierają do mieszków włosowych i cebulek, gdzie niszczą główny barwnik, czyli melaninę. To właśnie dlatego włosy zostają całkowicie zniszczone. Te najnowsze urządzenia laserowe posiadają głowicę z innowacyjnym systemem, który przyłożony do skóry automatycznie odczytuje poziom melaniny, dzięki czemu parametry wydzielania laserowych wiązek światła zostają dobrane optymalnie do indywidualnych potrzeb.

Ile trwa zabieg?

Wiele zależy nie tylko od struktury włosków, które mają zostać trwale usunięte, ale również partii ciała. Przykładowo każdy zabieg usuwania owłosienia z pach trwa jedynie 2 minuty. Podobnie odbywa się laserowa depilacja bikini, która trwa kilka minut. Najdłuższe są sesje na dużych częściach ciała, takich jak kończyny dolne, klatka piersiowa bądź plecy.

Ile zabiegów jest potrzebnych, by uzyskać optymalne rezultaty?

Chociaż już podczas pierwszego zabiegu znika nawet 50% niechcianego owłosienia, to nie wystarczy tylko jeden zabieg, by całkowicie pozbyć się wszystkich włosów. Eksperci potwierdzają, że wiele zależy od struktury włosów, poziomu melaniny oraz partii skóry. Najczęściej zaleca się od 3 do 7 zabiegów, które wykonywane są w 4-6 tygodniowych odstępach czasu. Co ważne, ilość i częstotliwość musi być zawsze dobierana indywidualnie, tylko wtedy może być w pełni bezpieczna i skuteczna depilacja. Warszawa na szczęście dysponuje już sporą ilością miejsc, w których taka może odbywać się w pełni profesjonalnie.

Na jakich partiach ciała mogą być wykonywane zabiegi?

Depilacja laserem może być realizowana praktycznie na każdej owłosionej części ciała. Najczęściej są to kończyny dolne, pachy, okolice bikini, klatka piersiowa, plecy oraz wąsik nad górną wargą.

Czy zabiegi depilacji laserowej są bezpieczne?

Innowacyjne urządzenia laserowe i odpowiednio wykwalifikowana kadra specjalistów daje gwarancję wykonania w pełni bezpiecznych zabiegu, jakiem jest depilacja laserowa. Warszawa oferuje profesjonalne gabinety, w których trwałe usuwanie włosków przebiega przez ryzyka poparzeń, bez bólu i w pełnym komforcie.

Aby zabiegi były bezpieczne, przed przystąpieniem do nich przeprowadza się indywidualną kwalifikację. Podczas niej zostają wykluczane przeciwwskazania, takie jak choroby skóry, podrażnienia, opalenizna, ciąża, okres karmienia czy choroby onkologiczne.

Artykuł powstał w oparciu o materiały na stronie: SpireClinic.pl – depilacja laserowa

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaja

Mam dużą ilość pajączków na noga, czy mogę skorzystać z depilacji laserowej?

Kasia Potargana

Tak, jak najbardziej. Uważa się wręcz, że delipilacja laserowa jest najkorzystniejszą metodą dla delikatnej, skorej do powstawania pajączków, skóry. Zawsze jednak przed zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem.

Ola

Chyba aż się zdecyduję 🤔

Sylwia

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zabiegiem depilacji laserowej. Mam już dość tracenia czasu na samodzielną i częstą depilację.. Przyznam też, że wierzyłam, że jest to bolesny zabieg. Ale rozwiałaś moje wątpliwości 😉 Teraz jestem jeszcze bardziej przekonana do pozbycia się owłosienia w ten sposób 🙂

Może Ci się również spodobać

logo-myslipotarganej-ukraina

Myśli Potarganej to blog skierowany głównie do kobiet. Poruszam na nim tematy bliskie każdej z nas: dom, dzieci, rodzina, gotowanie, uroda, rozwój osobisty czy DIY. Zapraszam do komentowania i aktywnego udziału w życiu bloga, jak i na moje media społecznościowe. Bądźmy razem. Pozdrawiam – Kasia.

Oficjalny przedstawiciel Thermomix i Mary Kay.

 

© 2018-2023 – Myśli Potarganej – Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.