Depilacja laserem – pytania i odpowiedzi

Depilacja laserem zdobyła już ogromną popularność na całym świecie. Również w Polsce cieszy się wzrastającym zainteresowaniem.

Wszystko dlatego, że jest to jedyna metoda, by pozbyć się niechcianych włosków raz na zawsze. Do tego laser jest w pełni bezpieczny, a każdy zabieg przebiega w pełnym komforcie. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania specjalistom ze Spire Clinic. Dzięki temu z łatwością podejmiesz racjonalną decyzję w kwestii zrealizowania zabiegów depilacyjnych z zastosowaniem lasera.

Na czym polega depilacja laserem?

Wiązki laserowego światła docierają do mieszków włosowych i cebulek, gdzie niszczą główny barwnik, czyli melaninę. To właśnie dlatego włosy zostają całkowicie zniszczone. Te najnowsze urządzenia laserowe posiadają głowicę z innowacyjnym systemem, który przyłożony do skóry automatycznie odczytuje poziom melaniny, dzięki czemu parametry wydzielania laserowych wiązek światła zostają dobrane optymalnie do indywidualnych potrzeb.

Ile trwa zabieg?

Wiele zależy nie tylko od struktury włosków, które mają zostać trwale usunięte, ale również partii ciała. Przykładowo każdy zabieg usuwania owłosienia z pach trwa jedynie 2 minuty. Podobnie odbywa się laserowa depilacja bikini, która trwa kilka minut. Najdłuższe są sesje na dużych częściach ciała, takich jak kończyny dolne, klatka piersiowa bądź plecy.

Ile zabiegów jest potrzebnych, by uzyskać optymalne rezultaty?

Chociaż już podczas pierwszego zabiegu znika nawet 50% niechcianego owłosienia, to nie wystarczy tylko jeden zabieg, by całkowicie pozbyć się wszystkich włosów. Eksperci potwierdzają, że wiele zależy od struktury włosów, poziomu melaniny oraz partii skóry. Najczęściej zaleca się od 3 do 7 zabiegów, które wykonywane są w 4-6 tygodniowych odstępach czasu. Co ważne, ilość i częstotliwość musi być zawsze dobierana indywidualnie, tylko wtedy może być w pełni bezpieczna i skuteczna depilacja. Warszawa na szczęście dysponuje już sporą ilością miejsc, w których taka może odbywać się w pełni profesjonalnie.

Na jakich partiach ciała mogą być wykonywane zabiegi?

Depilacja laserem może być realizowana praktycznie na każdej owłosionej części ciała. Najczęściej są to kończyny dolne, pachy, okolice bikini, klatka piersiowa, plecy oraz wąsik nad górną wargą.

Czy zabiegi depilacji laserowej są bezpieczne?

Innowacyjne urządzenia laserowe i odpowiednio wykwalifikowana kadra specjalistów daje gwarancję wykonania w pełni bezpiecznych zabiegu, jakiem jest depilacja laserowa. Warszawa oferuje profesjonalne gabinety, w których trwałe usuwanie włosków przebiega przez ryzyka poparzeń, bez bólu i w pełnym komforcie.

Aby zabiegi były bezpieczne, przed przystąpieniem do nich przeprowadza się indywidualną kwalifikację. Podczas niej zostają wykluczane przeciwwskazania, takie jak choroby skóry, podrażnienia, opalenizna, ciąża, okres karmienia czy choroby onkologiczne.

Artykuł powstał w oparciu o materiały na stronie: SpireClinic.pl – depilacja laserowa

Poruszył Cię ten wpis? Skomentuj, udostępnij, polub. Będę wdzięczna za każdą Twoją reakcję.
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    1
    Udostępnij

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby skomentować musisz podać Imię lub pseudonim oraz Swój adres e-mail. Dane te są przetwarzane tylko w celu publikacji komantarza i nie będziesz otrzymywać jakiejkolwiek korespondencji reklamowej. Masz prawo do usunięcia komentarzy i danych w każdej chwili. Więcej na temat warunków komentowania znajdziesz w Polityka prywatności.

Niestety wykluczyłam ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz dodać adres Swojej strony, zrób to w polu "Witryna Internetowa", Twój komentarz w tym przypadku zostanie dodany po weryfikacji. Komentarze z linkami w treści zostaną automatycznie usunięte.