Czytasz teraz
Manicure żelowy – co to jest i na czym polega?

Manicure żelowy – co to jest i na czym polega?

Avatar

Czy Twoje paznokcie są łamliwe, kruche i szukasz sposobu na efektowny, ale łatwo dostępny manicure? W takim razie manicure żelowy to zdecydowanie opcja dla Ciebie. Jeśli zastanawiasz się czym dokładnie są paznokcie na żel, czy ta metoda sprawdzi się na Twoich paznokciach i jak się ją wykonuje, sprawdź poniższy artykuł.

Co to jest manicure żelowy?

Paznokcie żelowe, obok manicure hybrydowego, to jedna z najbardziej rozpowszechnionych metod przedłużania paznokci. Jest to również idealny sposób na poskromienie paznokci, które są słabe i wolno rosną, ponieważ dzięki manicure żelowemu można znacznie przedłużyć płytkę paznokcia i nadać jej dowolny kształt. Ta metoda świetnie sprawdzi się też, gdy chcemy uzyskać delikatny i naturalny efekt. 

Jak wykonuje się manicure żelowy? 

Wykonanie stylizacji w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych zajmuje około półtorej godziny, jednak zależy to od zaawansowania zdobień – doklejania ich do płytki i malowania wzorów. Jak dokładnie wygląda cały proces tworzenia manicure żelowego? 

Stylizacja i zdobienia

Przedłużanie paznokci na żel można wykonać na dwa sposoby, jednak elementem każdego z nich jest żel, który utwardza się w lampie UV. Najczęściej do pracy z żelem wykorzystuje się technikę przedłużania na szablonie, co umożliwia pożądane przedłużenie paznokcia. W przypadku łamliwych czy obgryzionych paznokci do płytki przykleja się cienki tips, który następnie pokrywany jest żelem. Na samym końcu w obu technikach paznokciom nadaje się kształt za pomocą pilnika lub frezarki, a następnie dodaje zdobienia. 

Usuwanie żelu z paznokci

Żel „rośnie” wraz z płytką paznokcia, dlatego całkowicie normalne są odrosty, które po kilku tygodniach należy uzupełnić lub usunąć. Do zdejmowania masy żelowej wykorzystuje się właściwe frezarki, czasem jeszcze pilniki, choć są już one coraz mniej stosowane. Istotne jest, by cała stara masa nie została usunięta, ponieważ na niej tworzy się nową stylizację, a i często zostawia się ją, gdy chcemy całkowicie zrezygnować z żelu. Prawidłowe usuwanie żelu z paznokci jest bardzo ważne, bo to właśnie wtedy mechanicznie można uszkodzić paznokieć. 

Co warto wiedzieć o paznokciach żelowych?

Estetycznie i dbale wykonane paznokcie są wizytówką zadbanych dłoni, na które często zwraca się uwagę. Czy paznokcie żelowe są dobrą metodą na utrzymanie swoich dłoni w ryzach? 

Zalety manicure żelowego

Przedłużanie paznokci na żel ma wiele plusów. Przede wszystkim można dowolnie modelować kształt i długość paznokcia, dzięki czemu możliwości jest naprawdę sporo. Odpowiednio wykonany manicure żelowy prezentuje się na dłoniach bardzo ładnie, co czyni całość bardzo estetyczną. Zaletą jest również trwałość, nawet do 4 tygodni. Technika ta stwarza możliwość do wykonania różnych zdobień – tych bardzo skomplikowanych, ale i delikatnych, jednak produkty wykorzystane podczas stylizacji w salonie kosmetycznym muszą być wysokiej jakości i być przeznaczone do profesjonalnego użytku, jak np. gęsty żel 3D marki Reforma, który sprawdzi się m. in.  do naturalnej stylizacji French.

Zobacz też

Dla kogo paznokcie żelowe?

Manicure żelowy to świetna opcja, gdy paznokcie są krótkie, wolno rosną i są podatne na złamania. Sprawdzą się też, gdy płytka często się łamie, a pożądanym efektem jest zapuszczenie paznokci. Żel wybierany jest również przez kobiety, które stawiają na trwały manicure ze względu na pracę – żel nie będzie problematyczny i nie straci na jakości przy np. częstym moczeniu rąk w wodzie. 

Kiedy nie wykonywać paznokci na żel?

Paznokcie żelowe nie sprawdzą się u kobiet, których dłonie poddawane są stukaniu, skubaniu czy regularnemu uderzaniu. Takie czynności skracają trwałość paznokcia, dlatego osoby, które np. lubią częstą pracę w ogródku powinny zrezygnować z tej metody wykonywania paznokci, ponieważ są one podatne na mechaniczne uszkodzenia. 

Manicure żelowy może na paznokciach utrzymywać się nieskazitelnie przez wiele tygodni, jednak warto zadbać o odpowiednią jakość usług i produktów użytych do stylizacji, a z pewnością efekt końcowy będzie zachwycający. 

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
szpileczkiibabeczki

Był okres w moim życiu że sama robiłam sobie hybrydy i żele. Do tej pory mam lampę i dodatki 😉

Słodko Słodka

Byłam parę razy na hybrydach, żeli jeszcze nie miałam. W sumie to się wypierałam, że nie pójdę już nigdzie na pazury a tuż za rogiem otoworzyli mi salon kosmetyczny i kusi 🙂 ha ha


Inne nasze serwisy- TwojeCentrum.pl - Kosą po patelni

© 2018-2021 Myśli Potarganej - Wszelkie prawa zastrzeżone.

W górę