Oryginalna kartka urodzinowa – pomysł na prezent własnej roboty DIY

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Własnoręcznie wykonana kartka urodzinowa to pomysł i wykonanie mojej córki, która niesamowicie mi kibicuje i wspiera. Szczerze mówiąc czuję się zaskoczona, tym jak bardzo pozytywnie podchodzi do mojego blogowania. Czyta wszystkie wpisy, recenzuje, podpowiada… Nie wyobrażacie sobie jak wiele to dla mnie znaczy. Myślałam, że wg. teorii różnic pokoleń, będzie się zżymała, że obciach, że jestem za stara i w ogóle. A tu taka niespodzianka. Nawet czasem mnie chwali i opowiada o blogu znajomym. Nie ma chyba dla mnie lepszego potwierdzenia, że to co robię ma sens. Wiem Córeczko, że to przeczytasz, dlatego tutaj i teraz Ci dziękuję. 

Kartka urodzinowa zrobiona przez Ciebie

Ale wracając do meritum. Kartę taką jak ta, którą Wam dzisiaj pokażemy, Kasia wymyśliła dla swojej przyjaciółki, której radość z otrzymanego prezentu zachęciła nas do pokazania Wam jak zrobić własnoręcznie upominek, który nie musi być kosztowny, aby ucieszył obdarowanego.

Materiały:

 • kartka techniczna A3, albo większa dowolny kolor
 • kartki techniczne białe A4 do druku zdjęć
 • kolorowe spinacze min. 5 szt. (można znaleźć w Empiku)
 • dość cienki biały sznurek
 • klej w sztyfcie
 • pistolet na gorący klej lub jakiś inny mocny klej
 • nożyczki
 • drukarka najlepiej kolorowa

Wykonanie:

 1. Wybierz zdjęcia na których jesteście wspólnie lub upamiętniają Wasze wspólne chwile i wydrukuj. Dobrze by było gdyby wszystkie były w podobnej tonacji, tzn. ten sam efekt i kolorystyka, ale nie musi tak być. Format zależny od rozmiaru kartki, mogą być i w pionie i w poziomie, jak kto woli.
 2. Wytnij zdjęcia.
 3. Naklej zdjęcia na karton techniczny i porozcinaj w ten sposób, by całość przypominała zdjęcia z polaroidu, tzn. na górze i po bokach zostaw niewiele kartki, na dole dość dużo.
 4. Pod zdjęciami napisz życzenia, może być po słowie na każde, może po więcej, tyle ile uważasz.
 5. Rozłącz spinacze robi się to poprzez delikatnie przekręcenie w przeciwne strony drewienek. Wtedy sprężynka odchodzi i można ją wyjąć ze spinacza. Celem jest powstanie dwóch drewienek bez sprężynki.
 6. Przygotowane już „polaroidy” rozłóż na kolorowej kartce w taki sposób, by tworzyły linie. Opleć je sznurkiem, tak by sprawiały wrażenie powieszonych na nim. Sznurek powinien zawijać się przy kolejnych rzędach. Nic nie musi być równo. Dołóż do tego spinacze tak, by były jakby przypięte do zdjęć i sznurka.
 7. Zdejmuj kolejno na razie sznurek i spinacze. Zdjęcia posmaruj  zwykłym klejem,lub klejem na gorąco i przyklej w wyznaczonych przez siebie miejscach – możesz je sobie wcześniej zaznaczyć ołówkiem.
 8. Zgodnie z wcześniejszą kompozycją przyklej sznurek. Nie warto smarować go całego klejem, tylko co kilka cm dać kropelkę gorącego kleju z pistoletu pod sznurek tak by układał się zgodnie z Twoim pomysłem.
 9. Teraz spinacze. Przyklej spinacze gorącym klejem zgodnie z wcześniejszym ustawieniem.

I gotowe.

Czas przygotowania ok. 1,5-2 godz. bez edytowania zdjęć

Zdjęcie główne – Retro Błysk

P.S. Jeśli nie macie czasu i lub ochoty zrobić takiej kartki samemu, ale podoba Wam się pomysł i chcielibyście taką kartkę komuś wręczyć to Kasia chętnie ją wykona za drobną opłatą – piszcie na mój e-mail 😉

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także