Często kupujesz przez internet? Odzyskaj Swoje pieniądze

Kasia Potargana
A+A-
Reset

Często kupujesz przez internet? Ja dość często i powiem Ci, że takie zakupy mają wiele zalet. Oszczędzasz czas. Możesz zwrócić towar do 14 dni, co w przypadku zakupów stacjonarnych nie jest oczywiste. No i możesz odzyskać część z wydanej kwoty. Jak to zrobić? Przeczytaj poniższy tekst i za każdym razem, gdy kupujesz przez internet, odzyskaj część Swoich wydatków.

Właściwie sprawa jest prosta. Wystarczy skorzystać z dobrego, zaufanego systemu cash back. Takiego, który sprawnie działa i ma jasne zasady, oraz oczywiście dużą ilość współpracujących sklepów.

Cash Back – co to takiego?

Cash back to system, w którym dokonując zakupów możesz otrzymać zwrot części należności. Szczerze mówiąc, nawet byłam w jakimś takim systemie, ale wymagał on posiadania karty, pamiętania o tej karcie i noszenia jej przy sobie. To nie było dla mnie i szybko się zniechęciłam. Dlatego przez jakiś czas nie korzystałam z takich usług.

Któregoś dnia rozmawialiśmy ze znajomymi o cenach, o tym że coraz trudniej kupić niedrogo coś fajnego i wtedy, jako remedium na wysokie ceny polecili mi system odzyskiwania pieniędzy z zakupów – tipli.pl. Początkowo nieufnie podeszłam do tematu obawiając się skomplikowanych procedur, oraz tego, że będę musiała ponosić dodatkowe koszty.

Okazało się jednak, że zakupy z Tipli są proste, przejrzyste i bezkosztowe, a zarejestrować się na Tipli można łatwo i szybko przez media społecznościowe, lub podając adres e-mail, dopiero przy dokonywaniu pierwszego zakupu.

Jak działa Tipli?

Załóżmy, że chcesz zarezerwować nocleg na Booking. Nie wchodzisz na ich stronę, lecz na Tipli. Wybierasz tu Booking i tam rezerwujesz Swój nocleg. To samo z Allegro, Alieexpress, Empikiem, Bon Prix’em, Pyszne.pl i co tam sobie wymyślisz, bo Tipli współpracuje z setkami sklepów i stron internetowych. A czego nie ma, możesz zasugerować, by było i postarają się dla Ciebie dodać dane miejsce.

Po prostu, przy logo wybranego sklepu na stronie Tipli wciskasz „kup teraz”. Tipli poprosi Cię o rejestrację, lub zalogowanie, jeśli to jest Twoja kolejna wizyta w Tipli. Po rejestracji system przekieruje Cię na stronę wybranego sklepu.

No więc, weszłaś/wszedłeś na wybrany sklep przez Tipli i nie wiesz co dalej. Właściwie nic. Kupujesz co chcesz już normalnie, jak zawsze. Dalej działa Tipli.

Zarejestruje zakup na twoim koncie w ciągu 48 godzin od momentu dokonania zakupu, a w ciągu 14-70 dni zarejestruje na nim zwrot należny Ci z danego sklepu. Dlaczego po tak długim czasie? Ponieważ masz prawo do zwrotu towaru do sklepu internetowego w ciągu minimum 14 dni od daty zakupu. Dopiero, gdy czas na potencjalny zwrot towaru minie, sklep będzie mógł potwierdzić Twój zakup, a Twoje pieniądze będą dostępne do wypłaty na koncie w Tipli. Od tego momentu możesz w każdej chwili zlecić przelew na swoje konto.

Czy jest jakiś haczyk?

Nie ma. Za to dobrze wiedzieć o kilku rzeczach:

  • Tipli działa tylko przy zakupach internetowych. Nie można kupić stacjonarnie, lub przez telefon i oczekiwać zwrotu przez Tipli.
  • Przed zakupami dobrze, abyś wyłączył(a) aplikacje blokujące reklamy, np. Adblock.
  • Nie można też robić zakupów będąc w trybie incognito, ponieważ okna prywatne mają wyłączone pliki cookies i rejestrację wizyt, potrzebnych do działania systemu cash back.

Fajne jest to, że zwrot cash back jest niezależny od promocji w sklepach. Towar może mieć obniżoną cenę, a Ty i tak odzyskasz część Swoich pieniędzy. Ile? To jest ściśle określone przez każdy sklep i widoczne na panelu Tipli. Z tego, co widziałam można odzyskać nawet do 25% wartości zakupów.

Powiem Ci, że od kiedy znam Tipli, zakupy internetowe robię tylko przez ich panel. Po co wydawać więcej, jak można mniej?

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także