E-papierosy bez nikotyny – dla kogo i dlaczego?

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Tradycyjne papierosy z wkładem tytoniowym do palenia od wielu lat są sukcesywnie wypierane przez nowsze metody inhalacji nikotyny, które są znacznie łagodniejsze dla płuc, niwelują konieczność przyjmowania do organizmu trujących i rakotwórczych substancji smolistych będących efektem spalania tytoniu, a ponadto oferują większą różnorodność w kwestiach smakowych i aromatycznych. Papieros elektroniczny jest zdecydowanie najpopularniejszym i zarazem najlepszym przykładem czystszego zaciągania się, bez konieczności przepłacania zdrowiem za chwilę relaksu przy „chmurce”.

Papieros elektroniczny ze względu na jego płynny wkład, tzw. liquid, pozwala na przyjemną i łagodną dla organizmu inhalację poprzez podgrzanie wyżej wspomnianego liquidu do optymalnej temperatury powodującej waporyzację zamiast spalania. Ta metoda inhalacji nikotyny w postaci lotnej niweluje konieczność zaciągania się szkodliwym, gryzącym dymem, który dodatkowo zostawia nieprzyjemny zapach w ustach i na odzieży. To właśnie imponujące korzyści zdrowotne wpływają głównie na nieprzerwany wzrost popularności papierosów elektronicznych na rynku artykułów do palenia. E-papieros zdaje się więc zbawienną alternatywą dla wszystkich miłośników relaksującego dymka, którzy nie chcą rezygnować ani z tej chwili wytchnienia, ani ze swojego zdrowia.

Jednak czy każdy elektroniczny papieros musi być napełniany liquidem zawierającym nikotynę? Otóż nie. Wielu producentów liquidów oraz baz do premixów decyduje się także na sprzedaż produktu zupełnie pozbawionego tej substancji. Nie każdy waper decyduje się na e-papierosa z powodu czystszego i bezpieczniejszego sposobu przyjmowania do organizmu nikotyny.

Wielu entuzjastów palenia czerpie przyjemność z samego procesu zaciągania się aerozolem o bogatym smaku oraz aromacie. Podobnie wielu palaczy papierosów tradycyjnych nie zawsze sięga po paczkę i zapalniczkę z powodu potrzeby zażycia nikotyny – często chodzi o samą mechaniczną czynność, rytuał, który daje rękom zajęcie i pozwala wyraźnie zaznaczyć fakt, że nadszedł czas na zasłużoną przerwę.

Liquid bez nikotyny umożliwia zatem w pełni bezpieczne i przyjemne zaciąganie się parą niezawierającą żadnych substancji smolistych oraz uzależniających. Używanie papierosa elektronicznego do waporyzacji liquidu beznikotynowego jest więc interesującym sposobem na pomoc przy rzuceniu klasycznych papierosów tytoniowych. Wielu tradycyjnych palaczy chcących odejść od nałogu osiąga imponujące rezultaty po przerzuceniu się na e-papierosa z liquidem bez nikotyny. Okazuje się wtedy, że największą przyjemność czerpali po prostu z samej czynności palenia, a skład dymu nie miał dla nich większego znaczenia.

Premixy do papierosów elektronicznych – sposób na sprawdzony liquid bez nikotyny

Wiele specjalistycznych sklepów oferuje ciekawe rozwiązanie w postaci premixów do e-papierosów. Warto tu wyróżnić Liquider Store, który proponuje szeroki wybór artykułów, dzięki czemu każdy miłośnik e-palenia znajdzie coś dla siebie. Premixy są sprzedawane w postaci fiolek zawierających w sobie jedną z wielu dostępnych kompozycji smakowych i aromatycznych. Następnie należy je wymieszać ze stosowną bazą. Najczęściej spotykanym jej rodzajem jest wariant zawierający nikotynę. Pozwala to na precyzyjne i dokładne sporządzenie mieszanki w pełni dostosowanej do preferencji każdego indywidualnego e-palacza.

Planujesz zrezygnować z tradycyjnych papierosów i chcesz stopniowo redukować zawartość nikotyny podczas waporyzacji? W tej sytuacji zastosowanie premixu sprawdzi się bardzo dobrze, a z czasem pozwoli na rezygnację z baz nikotynowych i używanie wariantu pozbawionego tej substancji. Papieros elektroniczny przez wielu uważany jest za kluczowe akcesorium na drodze do całkowitej rezygnacji z dymu tytoniowego i poprawy kondycji wraz z samopoczuciem.

Dzięki liquidom oraz bazom beznikotynowym przyjemność płynąca z bogatej w aromat waporyzacji jest dostępna dla osób, które dotychczas wstrzymywały się z zakupem e-papierosa ze względu na obecność nikotyny w liquidach. Inhalacja takiej czystej i łagodnej dla płuc „chmurki” zdobywa coraz większe uznanie wśród entuzjastów kultury vape, chcących dodatkowo zadbać o swoje zdrowie i w efekcie lepsze samopoczucie.

Papieros elektroniczny oferuje również możliwość swobodnej modyfikacji parametrów lub elementów tego urządzenia, dzięki czemu każda sesja z dymkiem może być w pełni dostosowana do osobistych preferencji każdego e-palacza. Wielu waperów konstruuje swoje własne grzałki, żeby osiągać preferowaną ilość generowanej pary podczas używania papierosa elektronicznego. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie powyższe korzyści płynące z zaopatrzenia się we własny papieros elektroniczny, wtedy stale rosnąca popularność tych urządzeń mówi sama za siebie.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także