Pigmenty do makijażu permanentnego: wszystko, o czym warto wiedzieć

Materiał zewnętrzny
A+A-
Reset

Każda stylistka dąży do wykonywania makijażu permanentnego w taki sposób, żeby jego efekty były zgodne z oczekiwaniami jej klientek i jednocześnie utrzymywały się wystarczająco długo. Realizacja tego celu jest całkiem realna, jeśli będą dobrane odpowiednie pigmenty do makijażu. Z tego artykułu dowiesz się na temat tego, czym są takie barwniki, jakie są dostępne rodzaje na rynku, a także o kilku tajnikach wykonywania makijażu permanentnego z użyciem pigmentów.

Naturalne i sztuczne pigmenty: podstawowe różnice

W ofercie kosmetycznych sklepów stacjonarnych i internetowych są dostępne naturalne i sztuczne pigmenty do makijażu permanentnego, różniące się zarówno efektami, które możemy uzyskać podczas ich użycia, jak i sposobem pracy z takimi materiałami. Niezależnie od rodzaju, pigmenty do makijażu permanentnego  składają się z płynnej bazy oraz substancji barwiącej.

Pigmenty pochodzenia nieorganicznego, czyli mineralne, to:

  • tlenek chromu;
  • tlenek żelaza;
  • dwutlenek tytanu.

Pigmenty zawierające tlenek żelaza wyróżnia bogata paleta kolorów, dodatkowo są nietoksyczne i pozwalają dobrze utrwalić efekty po koloryzacji. W razie potrzeby, takie pigmenty można również ze sobą łączyć. Z kolei wszystkie pigmenty z tlenkiem chromu mają zielonkawy odcień, a bardziej jasne odcienie udaje się uzyskać z zastosowaniem pigmentów z dwutlenkiem tytanu.

Organiczne pigmenty z reguły mają wyższy koszt, a dodatkowo efekty po koloryzacji z ich użyciem utrzymują się przez krótszy czas. To właśnie dlatego w salonach kosmetycznych najczęściej są używane produkty mineralne, których atutami są:

  • ładne rozprowadzenie;
  • wysoka trwałość;
  • spektakularne rezultaty już po pierwszym użyciu;
  • bogata paleta odcieni;
  • wysoki poziom bezpieczeństwa.

Jak dobrać idealne pigmenty?

Wybierając pigmenty do wykonywania makijażu permanentnego, przede wszystkim powinno się zwracać uwagę na ich bezpieczeństwo. Zachęcamy też do jednoczesnego zakupu palet składających się z wielu kolorów, które dodatkowo można ze sobą łączyć. Do wykonania makijażu permanentnego najlepiej jest używać glicerynowych kompozycji na bazie wodno-alkoholowej. Takie farby równomiernie się rozprowadzają, a efekty po ich użyciu mogą się utrzymywać nawet przez 5 lat. Preparaty na bazie wodno-alkoholowej są również dość trwałe, ale zużywają się w dużych ilościach i silnie rozpryskują, dlatego jeśli takie produkty są już wybierane, to przez stylistki z wieloletnim doświadczeniem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz także